RS/FL
DS/FL/
A.net/FL
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Gulliver Preparatory School Track & Field and Cross Country - Pinecrest, Florida
you RUN the place
6575 N Kendall Dr, Pinecrest, Florida, 33156, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Videos
Upload Video
RSS Feed
Watch By Meet
Choose...
2015 - Florida FHSAA 2A Region 4 (9)
2015 - Florida FHSAA Outdoor State Championships (1)
2015 - flrunners.com Cross Country Invitational (1)
2015 - King of the Hill XC Opener (4)
2015 - Louie Bing Classic (3)
2015 - Miami Dade County Expo and Fair XC Invite (1)
2015 - Pine Crest Cross Country Invitational (1)
2015 - Spanish River XC Invitational (2)
2014 - Florida FHSAA Outdoor State Championships (1)
2014 - King of the Hill XC Opener (4)
2014 - Miami Dade County Expo and Fair XC Invite (1)
2014 - Spanish River XC Invitational (2)
2013 - Florida FHSAA Cross Country State Championships (1)
2012 - Florida FHSAA Outdoor State Championships (5)
2012 - flrunners.com Cross Country Invitational (2)
2012 - Holy Trinity Fall Classic (2)
2012 - University of Miami Greentree XC Invitational (3)
2011 - Florida FHSAA Cross Country State Championships (4)
2011 - Florida FHSAA Outdoor State Championships (1)
2010 - Pepsi Florida Relays (1)
Folders
2010 - (1 videos)
2011 - (5 videos)
2012 - (12 videos)
2013 - (1 videos)
2014 - (8 videos)
2015 - (22 videos)
2016 - (1 videos)
Misc Videos
22
All
22
Natalie Varela Gulliver Prep Girls Invitational Champion - Flrunners.com Invitational 2015 - DyeStatFL
Sep 26th 2015, 6:27pm
Girls 1A/2A Champion Natalie Varela - Spanish River Invitational 2015 - DyestatFl
Sep 22nd 2015, 4:10am
Girls 1A/2A Varsity 5k XC - Spanish River Invitational 2015 - DyestatFl
Sep 21st 2015, 3:22pm
Boys Varsity 5k XC - Pine Crest Cross Country Invitational 2015 - DyeStatFL
Sep 18th 2015, 6:35pm
Boys Varsity 5k XC - King of the Hill XC Opener 2015 - DyeStatFL
Sep 13th 2015, 1:13am
Girls Varsity 5k XC - King of the Hill XC Opener 2015 - DyeStatFL
Sep 12th 2015, 11:14pm
«
1
»
Featured
0
Search
Natalie Varela Gulliver Prep Girls Invitational Champion - Flrunners.com Invitational 2015 - DyeStatFL
Published by
DyeStatFL.com
Sep 26th 2015, 6:27pm
Comments
flrunners.com Cross Country Invitational
- Sep 25, 2015 to Sep 26, 2015
1311 N Us Highway 1, Titusville, FL, US, 32796
Timing/Results by:
Elite Timing And Event Management, Inc. - Orl
Womens 5k INV XC
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
Varela, Natalie
Gulliver Prep
18:44.20
2
Pinnell, Katie
North Broward Pr
19:39.10
1
3
Rowe, Cadi
Word Of Life Tra
19:43.00
4
Coulter, Kara
Roswell
19:54.40
2
5
Allmark, Annie
Suncoast Communi
19:57.50
3
6
ELKALAZANI, DANA
Freedom (Tampa)
20:06.50
4
7
Mott, Sara
DeLand
20:07.70
6
7
Fernandez, Maria
Doral Academy
20:07.70
5
9
Coriell, Dominique
Rockledge
20:10.10
7
10
Grace, Shannon
Lyman
20:17.50
8
11
Ochoa, Eliana
Brandon
20:20.60
12
Velasquez, Selena
Immokalee
20:24.30
9
13
Coogan, Isabella
Charlotte
20:27.40
10
14
Perna, Sabrina
Doral Academy
20:29.80
11
15
Kolisch, Nicole
Carrollton Sch O
20:31.80
16
Dieck, Greta
Academy Of The H
20:32.50
12
17
Becker, Aimee
Cooper City
20:38.30
18
Eyeington, Bronwyn
Suncoast Communi
20:39.60
13
19
Lopez, Caitlyn
Wellington Commu
20:41.60
14
20
Plahuta, Jonelle
West Shore Jr./S
20:44.50
15
21
McLaughlin, Sadie
Rockledge
20:46.40
16
22
Pearce, Amber
Jupiter
20:54.00
17
23
Pisello, Alaina
Trinity Prep
21:00.10
18
24
Golliher, Ciara
Sebastian River
21:01.00
19
25
Osman, Rachael
Coral Reef Senio
21:09.20
20
26
Kugel, Morgan
Freedom (Tampa)
21:14.60
21
27
Mucino, Brooke
Wellington Commu
21:15.30
22
28
Bishop, Katie
North Broward Pr
21:15.80
23
29
Whiffen, Katie
Lake Minneola
21:16.00
24
30
Gonzales, Amber
Immokalee
21:17.20
25
31
Ortiz, Mariana
Olympia
21:18.90
26
32
Demetriades, Olivia
Trinity Prep
21:22.20
27
33
Lundy, Bella
Trinity Prep
21:23.50
28
34
Zazzero, Emma
Academy Of The H
21:24.50
29
35
Vergara, Briana
Coral Reef Senio
21:32.60
30
36
Korovich, Kaelyn
Coral Reef Senio
21:35.00
31
37
Turbyfill, Taitem
Trinity Prep
21:38.10
32
38
Mayer, Avery
Chamberlain
21:39.10
39
Cantin, Erika
Coral Reef Senio
21:45.20
33
40
Quinn, Jordan
Dwyer
21:46.50
34
41
Edwards, Jessica
Canterbury
21:46.60
35
42
Swan, Bella
Canterbury
21:47.00
36
43
Zagra, Julianna
Olympia
21:51.70
37
44
Beaubien, Maddie
Wellington Commu
21:52.10
38
45
Milan, Gianna
North Broward Pr
21:54.70
39
46
Fredericks, Alexa
Academy Of The H
21:55.10
40
47
Sonksen, Mary Grace
Lyman
22:01.50
41
48
Atkinson, Marissa
Wellington Commu
22:03.80
42
49
Rutherford, Schuyler
Freedom (Tampa)
22:08.80
43
50
Folger, Kamryn
Titusville
22:09.70
44
51
Quinlan, Stella
Dwyer
22:10.10
45
52
Mendoza, Emily
G Holmes Braddoc
22:10.60
46
53
Baldor, Victoria
Academy Of The H
22:10.90
47
53
Graff, Morgan
Academy Of The H
22:10.90
48
55
Smith, Brittney
Charlotte
22:12.20
49
56
Kanagy, Hope
Charlotte
22:13.60
50
57
Brosonski, Lauren
Lake Minneola
22:14.40
51
58
Ressel, Natalie
Charlotte
22:14.70
52
59
Moses, Ashley
Bishop Moore
22:15.70
53
60
Giardino, Lily
Jupiter
22:16.80
54
61
Perez, Dianna
Olympia
22:23.30
55
62
Stovall, Ava
Roswell
22:24.30
56
63
Bango, Jessica
G Holmes Braddoc
22:28.10
57
64
Poole, Taylor
Woodstock
22:30.70
58
65
Garcia, Ismara
G Holmes Braddoc
22:31.60
59
66
Johnson, Laurel
Olympia
22:32.90
60
67
Beckwith, Ukeyvia
Olympia
22:34.70
61
68
Kanagy, Katie
Charlotte
22:35.00
62
69
McAdams, Emily
Roswell
22:35.80
63
70
Hashemi, Meghan
Roswell
22:36.40
64
71
Hernandez, Dana
North Broward Pr
22:39.80
65
72
Zmieva, Marina
North Broward Pr
22:41.20
66
73
Millson, Rose
Trinity Prep
22:42.70
67
74
Montadas, Marissa
Carrollton Sch O
22:44.30
75
Ramirez, Adriana
Immokalee
22:45.00
68
76
Barreiro, Veronica
Coral Reef Senio
22:47.00
69
77
Miller, Hannah
Trinity Prep
22:52.30
70
78
Dolan, Elizabeth
Academy Of The H
22:53.60
71
79
Shelley, Toni
Coral Reef Senio
22:55.10
72
80
O'Bryan, Jessica
Titusville
22:56.50
73
81
Lykins, Jessica
Lake Minneola
22:56.80
74
82
Berry, Jordan
South Fork
22:57.50
75
83
Dean, Danielle
Titusville
22:58.40
76
84
Bailey, Anna
Woodstock
23:01.00
77
85
Moenning, Melanie
Charlotte
23:01.30
78
86
Edwards, Cassidy
Freedom (Tampa)
23:02.40
79
87
Butler, Hannah
Roswell
23:03.40
80
88
Brinson, Abigail
Trinity Prep
23:04.10
81
88
Blumenfeld, Sofia
Trinity Prep
23:04.10
90
Cordier, Sarah
Coral Reef Senio
23:04.90
82
91
Fritz, Hailey
Jupiter
23:05.60
83
92
Durango, Valentina
Lyman
23:06.40
84
93
MacLachian, Lindsay
Jupiter
23:07.00
85
94
Shriner, Laura
Geneva
23:07.40
86
95
Szydlowski, Carolyn
Chamberlain
23:07.50
96
Smith, Rachel
Woodstock
23:09.60
87
97
Mendoza, Mercedes
Freedom (Tampa)
23:09.70
88
98
Riera, Jennifer
G Holmes Braddoc
23:10.60
89
99
Shoemig, Skylar
Wellington Commu
23:10.70
90
100
Fox, Lindsay
DeLand
23:12.00
91
101
Roche, Erin
Charlotte
23:13.20
92
102
Shlamowitz, Leah
Jupiter
23:14.20
93
103
Mogavero, Taylor
South Fork
23:14.30
94
104
Singer, Adrianna
Lyman
23:14.60
95
105
Hahn, Katherine
Academy Of The H
23:15.70
96
106
Ingram, Tatiana
Suncoast Communi
23:17.80
97
107
Calka, Lindsay
Academy Of The H
23:19.50
108
Jurado, Jaime
Academy Of The H
23:23.70
109
Carrillo, Alyssa
Titusville
23:27.10
98
110
John, Alexia
Woodstock
23:28.80
99
111
Layman, Kayden
Jupiter
23:29.60
100
112
Jones, Katherine
Academy Of The H
23:30.00
113
Kinnear, Caiti
North Broward Pr
23:30.40
101
114
Sleigh, Kiera
Bishop Moore
23:30.80
102
115
Griffin, Rachael
Wellington Commu
23:31.00
103
116
Rothermel, Jordan
South Fork
23:31.10
104
117
Snyder, Carlee
Gulliver Prep
23:33.70
118
Snell, Claire
Freedom (Tampa)
23:35.60
105
119
Setlock, Gwen
Woodstock
23:43.30
106
120
Poulin, Florence
Bishop Moore
23:46.30
107
121
Maldanado, Samantha
Coral Reef Senio
23:47.10
122
von Holten, Emma
South Fork
23:47.50
108
123
Johnson, Meagan
Trinity Prep
23:48.80
124
Hendrix, Lily
Geneva
23:49.00
109
125
Goble, Cassidy
Geneva
23:49.10
110
126
Sanderson, Alex
Suncoast Communi
23:49.90
111
127
House, Julia
Olympia
23:50.80
112
128
Richardson, Julia
Canterbury
23:50.90
113
129
Braswell, Katie
Rockledge
23:51.70
114
130
Labarta, Belen
Carrollton Sch O
23:54.80
131
Marchese, Melissa
Canterbury
23:56.30
115
132
Rucci, Lily
Dwyer
23:57.30
116
133
Ingles, Julia
South Fork
24:00.90
117
134
Downward, Shelley
Geneva
24:01.20
118
135
Gelman, Samantha
Olympia
24:03.90
119
136
Keats, Hannah
West Shore Jr./S
24:10.00
120
137
Bray, Heather
Titusville
24:11.30
121
138
Zeigler, Rachel
Roswell
24:12.30
122
139
Fritz, Emily
Jupiter
24:13.90
123
140
Sheppard, Elyse
Bishop Moore
24:14.50
124
141
Thomas, Morgan
Dwyer
24:14.90
125
142
Rivadeniera, Lorena
G Holmes Braddoc
24:15.30
126
143
Locke, Lauren
G Holmes Braddoc
24:17.00
127
144
Ochoa, Rebekah
Brandon
24:19.10
145
Lozano, Isabella
Bishop Moore
24:21.50
128
146
Lyons, Molly
Bishop Moore
24:23.30
129
147
Stensrud, Sammy
Canterbury
24:24.00
130
148
Busio, Maricela
Immokalee
24:26.00
131
149
Smith, Raquel
Geneva
24:28.60
132
150
Jewett, Katie
Roswell
24:31.10
133
151
Olsen, Lexington
Wellington Commu
24:32.30
134
152
Rickert, Lillian
Freedom (Tampa)
24:32.40
135
153
Towle, Sydney
South Fork
24:33.60
136
154
Vidal, Briana
G Holmes Braddoc
24:36.20
137
155
Pearce, Brielle
Jupiter
24:37.30
156
Gaebel, Annica
DeLand
24:39.10
138
157
Falco, Allison
South Fork
24:39.90
139
158
James, Aniyah
Rockledge
24:40.80
140
159
Dagassan, Marielle
Dwyer
24:42.10
141
160
Andel, Sophia
Suncoast Communi
24:43.50
142
161
Baysinger, Alex
Rockledge
24:45.40
143
162
Schroer, Hannah
Lake Minneola
24:48.00
144
163
L'Heureux, Jolie
West Shore Jr./S
24:49.00
145
164
Lazo, Bailey
Cooper City
24:49.60
165
Chang, Youri
Olympia
24:49.70
166
Stadtler, Rachel
DeLand
24:53.60
146
167
Gonzales, Adrianna
Immokalee
24:54.40
147
168
Karadakis, Marianthi
Wellington Commu
24:57.00
169
Simmons, Sagan
Edgewater
25:00.40
170
Mottern, Meredith
Bishop Moore
25:02.90
148
171
Mayer, Quincy
Chamberlain
25:06.20
172
Kizzier, Saana
Jupiter
25:06.40
173
Davis, Nyasia
Dwyer
25:10.50
149
174
Ward, Margaret
Rockledge
25:13.20
150
175
Jones, Mariah
West Shore Jr./S
25:14.40
151
176
Skelton, Madison
DeLand
25:18.20
152
177
Jensen, Kayla
Gulliver Prep
25:20.60
178
Chin, Tori
Freedom (Tampa)
25:22.20
179
Dublis, Madeleine
Bishop Moore
25:22.70
180
Fonseca, Maria
G Holmes Braddoc
25:25.20
181
Ackerman, Shayna
Jupiter
25:27.70
182
Alvarez, Zynia
Coral Reef Senio
25:31.10
183
Gomez, Rachael
Olympia
25:32.00
184
Fuentes, Yosabet
DeLand
25:32.40
153
185
Pearsall, Sydney
Dwyer
25:37.40
154
186
Vargas, Emma
Geneva
25:43.20
155
186
Mullins, Carley
Dwyer
25:43.20
188
Panda, Alyssa
DeLand
25:45.50
156
189
L'Heureux, Amaris
West Shore Jr./S
25:46.60
157
190
Brockman, Coral
Suncoast Communi
25:47.70
158
191
Zollo, Olivia
Wellington Commu
25:51.90
192
Bell, Clarissa
South Fork
25:53.70
193
Greb, Aurora
Sebastian River
25:54.70
159
194
LeBeau, Liliana
West Shore Jr./S
26:01.30
160
195
Cooperman, Hannah
Trinity Prep
26:01.80
196
Fairtrace, Jennifer
South Fork
26:09.70
197
Cato, Emilee
Canterbury
26:11.50
161
198
Willis, Gabrielle
Rockledge
26:28.80
162
199
Cortez, Argelia
Immokalee
26:30.60
163
200
Millington, Melissa
Freedom (Tampa)
26:33.90
201
Dorcena, Whiteney
Olympia
26:41.00
202
Doyle, Danielle
Rockledge
26:45.80
203
Aguilar, Valentina
Doral Academy
26:55.70
164
204
Phillips, Julie
Sebastian River
27:02.40
165
205
Sloan, Carrie
Geneva
27:06.30
166
206
White, Elizabeth
Lake Minneola
27:11.80
167
207
Silba, Makayla
Lake Minneola
27:22.60
168
208
Trattler, Alexis
Gulliver Prep
27:30.40
209
Avila, Doraly
Doral Academy
27:34.40
169
210
MacArthur, Alexis
Bishop Moore
27:34.60
211
Snodgrass, Elza
Titusville
27:34.90
170
212
Mount, Haley
Titusville
27:36.70
171
213
Goyette, Abigail
Sebastian River
27:44.80
172
214
Klug, Holly
West Shore Jr./S
28:02.20
173
215
Conklin, Kaitlyn
Sebastian River
28:04.50
174
216
Taylor, Kaley
Lyman
28:05.70
175
217
Parrino, Lauren
Freedom (Tampa)
28:22.80
218
Bernardo, Michelle
Doral Academy
28:25.10
176
219
Perez, Rachel
Doral Academy
28:26.60
177
220
Rios, Amanda
G Holmes Braddoc
28:28.30
221
Volpi, Julia
Suncoast Communi
28:34.00
178
222
Galvan, Jasmin
Immokalee
28:57.80
179
223
Smith, Brielle
Lake Minneola
29:28.60
180
224
Hernandez, Lesley
Sebastian River
30:02.10
181
225
Mesa, Megan
Doral Academy
30:15.20
182
226
Diaz, Isabella
Carrollton Sch O
31:07.30
227
Martez, Rachel
Ocoee
31:16.70
228
Sokoloski, Alyssa
Lake Minneola
31:29.30
229
Lake, Kailyn
Rockledge
31:41.00
230
Neal, Kolaiah
Ocoee
32:15.20
231
Applegate, Samantha
Sebastian River
32:46.70
183
232
Flores, Melissa
Ocoee
33:32.60
« Videos attached to Meet: »
Bailey Hertenstein Riverview Girls ROC Champion post race- Flrunn
Brittany Gill Dilliard Girls ROC 2nd - Flrunners.com Invitational
Carlin Berryhill Coral Reef Boys ROC 5th post race - Flrunners.co
Joshua Jacques Lyman Boys ROC 3rd post race - Flrunners.com Invit
Lauren Macon LPA Girls Small-School Runner-up - Flrunners.com I
Natalie Varela Gulliver Prep Girls Invitational Champion - Flrunn
Noah Perkins Seffner Christian Boys ROC Champion - Flrunners.com
Olivia Rovin Girls Small School Champion - Flrunners.com Invitati
Ryan Szklany Boys Small School Champion post-race - Flrunners.com
Steven Cross Merritt Island Boys ROC 2nd - Flrunners.com Invitati
Tsion Yared Pine Crest Girls ROC 3rd place post-race - Flrunners.
William Shine ArchBishop McCarthy Boys Small School Runner-up - F
Click here
for full results.
Hashtags
#dyestatfl
#trackxc
More videos
Girls 1A/2A Champion Natalie Varela - Spanish River Invitational 2015 - DyestatFl
0 shares:
flrunners.com Cross Country Invitational
,
DyeStatFL.com
,
Gulliver Preparatory School Track & Field and Cross Country - Pinecrest, Florida
,
RunnerSpace.com/HighSchool
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Gulliver Preparatory School Track & Field and Cross Country - Pinecrest, Florida
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2016
1
1
2015
22
38
2014
8
7
2013
1
4
2012
12
11
2011
5
2
2010
1
3
2009
1
Show 5 more
Hashtags
#dyestatfl
#trackxc
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!